Heimtextil, Techtextil, Prolight + Sound, ve Texprocess 2022’ye ertelendi; Uluslararası Tüketim Malları Fuarı iptal edildi

Eylül 2020’de, Messe Frankfurt ve dahil olan endüstriler, 2021’in ilk çeyreğinde ana üssümüzde herhangi bir fiziksel olaydan vazgeçme kararı aldı. Nisan ve Mayıs için planlanan fuarlar Heimtextil, Techtextil, Prolight + Sound, Uluslararası Tüketim Ürünleri Fuarı, ve Texprocess – getirilen düzenlemeler ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle müşterilerle yakın istişarenin ardından, uluslararası fiziksel ticareti ertelemek gerekli hale geldi.

Şu anda görünürde pandeminin sonu yok. Almanya’da etkinlikler etkili bir şekilde yasaklandı ve devam eden uluslararası seyahat kısıtlamaları, Nisan veya Mayıs 2021 için herhangi bir ticaret fuarı planı yapmanın imkansız olduğu anlamına geliyor. “Koronavirüs salgını merkez sahneye çıktı ve planlarımız etkisinden kaçmadı. Messe Frankfurt İcra Kurulu Üyesi Detlef Braun, mevcut durum ışığında, müşterilerimizin Nisan veya Mayıs aylarında uluslararası ticaret fuarları için taleplerini karşılamamız mümkün olmayacak.

Bu nedenle Messe Frankfurt, müşterileri ve ortaklarıyla yakın istişarenin ardından Nisan için planlanan hibrit Prolight + Sound etkinliğini ve Mayıs için planlanan üç tekstil fuarı Heimtextil, Techtextil ve Texprocess’i ertelemeye ve Uluslararası Tüketim Ürünleri Fuarı’nı iptal etmeye karar verdi. Nisan için planlandı. Eğlence, teknoloji, tüketim malları ve tekstil sektörlerinde trendlere dayalı sipariş döngüleri için yıllık bir bahar etkinliği şarttır, bu da bu etkinliklerin yılın ikinci yarısına kadar ertelenmesinin katılımcıların çıkarlarına hizmet etmeyeceği anlamına gelir. Ek olarak, bu, endüstri katılımcılarının normalde hazırlıklarını yüksek vitese – lojistik sağlama süresine kaydırdığı zamandır, bu özellikle Techtextil ve Texprocess’teki katılımcılar için çok önemlidir, bazıları sunumları için Frankfurt’a makine getirmesi gerekir. Mevcut durumun ve devam eden seyahat kısıtlamalarının bir sonucu olarak, katılımcılar, kimin bulunmasına izin verileceği ve müşteri temasları konusunda büyük belirsizliklerle karşı karşıya kalıyor ve bu da ticaret fuarına katılımı son derece zorlaştırıyor. Şu anda, Nisan veya Mayıs ayındaki ticaret fuarı sunumlarında yatırımlar için herhangi bir planlama kesinliği sunmak mümkün değildir.

Dijital formatlara odaklan›n

Fiziksel olayların mümkün olmaması nedeniyle, Messe Frankfurt müşterileri için çok sayıda dijital teklif yarattı. Örneğin, 20 Nisan 2021 Dijital Tüketim Malları Günü, müşterilere diyalog kurabilecekleri ve bilgi alabilecekleri dijital bir yerde bir araya gelme fırsatı sunuyor. Dijital Günün içeriği, özellikle Ambiente 2020’den bu yana, Frankfurt’ta ilgili sunum olanaklarını ve destekleyici programları içeren herhangi bir uluslararası amiral gemisi fuarı düzenlemek mümkün olmadığından, perakendecilerin işlerine yardım edebilecekleri yollara odaklanacaktır. Bu içerik, ev ve yaşam sektörü için ilk sipariş ve veri yönetimi portalı olan Nextrade tarafından sunulan fırsatlarla desteklenmektedir. Nextrade ayrıca, bitmiş ev ve ev tekstili üreticilerine ürünlerini sunmaları için cazip olanaklar ve perakendeciler ve tüccarlarla işlerini tanıtabilecekleri sık kullanılan bir kanal sunuyor. Heimtextil, Techtextil, Texprocess ve Prolight + Sound için ek dijital bilgi ve içerik teklifleri şimdiden planlanıyor.

Braun: “Ziyaretçi ülkelerimizdeki perakendecilerin süregiden kapanması, ilgili güncel bilgileri ve çözümleri gerekli hale getirdi ve bu değişken dönemde dijital tekliflerimizle bu talebi karşılıyoruz. Bildiğiniz gibi, güvenli ve başarılı ticaret fuarlarını mümkün kılmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam ediyoruz, çünkü hiçbir şey yüz yüze karşılaşmaların yerini alamaz. “

Sonuç olarak, Heimtextil 11 – 14 Ocak 2022 arasında gerçekleşecek, ardından 28 Ocak – 1 Şubat 2022 arasında Christmasworld ve 29 Ocak – 1 Şubat 2022 arasında Paperworld ve Creativeworld olacak. Ambiente kapılarını 11 – 15 Şubat tarihleri arasında açacak 2022’yi geleneksel yuvasında, ardından 26-29 Nisan 2022 arasında Prolight + Sound izliyor. Techtextil ve Texprocess daha sonra 2022’nin ikinci çeyreğinde gerçekleşecek.