Dolce Vita Halı ‘Tarzını Seç’ sloganı ile yeni yatırımcılarını bekliyor

Temelleri 1980 yılına dayanan Dolce Vita Halı, Türkiye’de ilk defa franchaising sitemini halı serköründe uygulayan marka halı markası olacak.

Temelleri 1980 yılına dayanan Dolce Vita Halı, Türkiye’de ilk defa bayilik verecek olan Halı markası olacak. Bayilik sistemi için Antalya’da bir otelde lansman gerçekleştiren Dolce Vita Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Taşkıran, bayilik almak isteyen yatırımcılara seslenerek, “Dolce Vita Halı, bu sektörde bayilik sistemine ilk adım atan markadır. Bu sebeple çok hızlı markalaşmaya gireceğimiz için yatırımlar çok hızlı bir şekilde kara dönecektir. Bir ilde 1 tane bayilik alındıktan sonra ikinciyi vermemiz çok zor olacak. Bu sebeple ilk talepte bulunan kazanır” dedi. 

Temelleri 1980 yılında Mehmet Taşkıran tarafından atılan 2009 yılında ise Dolce Vita Halı olarak isimleşen halı markası, alanında Türkiye’de ilk defa bayilik sistemine geçen kurum olacak.  Bayilik sistemi tanıtımı için Antalya’da bir otelde lansman düzenleyen Dolce Vita Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Taşkıran,  40 yıldır halıcılık ile uğraşan bir aile olduklarını belirterek 2021 yılında Türkiye genelinde 10 bayilik mağazası vermeyi hedeflediklerini söyledi. Taşkıran, sloganlarının ‘Tarzını seç’ olduğunun altını çizerek herkesin Dolce Vita’yı seçmesi için bir nedeni olduğunu vurguladı. 

“2030 yılına kadarda 100 mağazaya çıkmayı hedefliyoruz”

2030 yılına kadar 100 mağaza hedeflediklerini söyleyen Dolce Vita Halı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Taşkıran, “40 yıldır halıcılık ile uğraşan bir ailenin ferdiyim. Dolce Vita Halı markasının sahibiyiz. Dolce Vita Halı, 2009 kurulmuş bir marka. Amacımız, dünyadaki bütün trendleri en hızlı şekilde Türk halkının beğenisine sunmak. Bu sebeple üretimlerimizin çoğunu, Türkiye’de yaptırmakla beraber, Hindistan’da, Mısır’da ve diğer ülkelerde üretim yaptırdığımız yerler var. Buradaki etkinliğin amacı, Dünya’da mecburiyet haline gelmiş bayilik sistemine geçmek istememizdir. Bayilik mağazalarımızın burada tanıtımını yaptık. Türkiye’deki hedefimiz 2021 yılında 10 bayilik mağazası. 2030 yılına kadarda 100 mağazaya çıkmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Herkesin Dolce Vita’yı seçmesi için bir neden var”

Herkesin Dolce Vita’yı seçmesi için bir nedeni olduğunu belirten Metin Taşkıran, “Bizim sloganımız, tarzını seç. Buradaki amacımız, çocuğunuza özel bir halı alacağınızda biz de çocuğunuza uygun, tüy çıkartmayan, anti alerjenik, kaymaz tabanlı çok fazla halı var. Mutfağınıza halı almak istediğiniz de çabuk lekesi çıkan, kendi ölçünüzü kendinizin belirlediği ürünleri bulabiliyorsunuz.  Salonunuza istediğiniz halıyı bulabiliyorsunuz. Herkesin Dolce Vita’yı seçmesi için bir neden var” şeklinde konuştu.

“İlk talepte bulunan kazanır”

İlk talepte bulunan yatırımcının kazançlı olacağını söyleyen Metin Taşkıran, “Dolce Vita Halı, bu sektörde bayilik sistemine ilk adım atan markadır. Bu sebeple çok hızlı markalaşmaya gireceğimiz için yatırımlar çok hızlı bir şekilde kara dönecektir. Bir ilde 1 tane bayilik alındıktan sonra ikinciyi vermemiz çok zor olacak. Bu sebeple ilk talepte bulunan kazanır.Ülkemiz pandemi dolayısı ile zor bir süreçten geçiyor. Biz bu zor zamanda ülkemize yılmadan yatırım yaptık. Yatırımlarımızı ilerleyen dönemlerde daha da arttıracağız” ifadelerini kullandı.

ANTALYA (İHA)