HALI SEKTÖRÜ GAZİANTEP’TE BULUŞUYOR

Halı sektörünün en önemli fuarı olarak bilinen Domotex Turkey 22-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde halı sektörünü buluşturuyor.

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu

Domotex Turkey-Gaziantep Halı Fuarı; Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği, Gaziantep Halıcılar Odası ve Hannover Messe Turkey Fuarcılık A.Ş. ortaklığında 22 Mayıs 2017 tarihinde dördüncü kez kapılarını açacak.

Gaziantep’in halıcılıkta gösterdiği başarıyı fuarcılıkta da gösterdiğini belirten Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, “Gaziantep Halı Fuarı bu yıl 10’uncu kez gerçekleştirilecek. Son dört yıldır dünyanın en prestijli zemin kaplamaları fuarı markası olan Domotex adı altında gerçekleştirilen Gaziantep halı fuarının bu yıl da karlı anlaşmalara zemin hazırlayacağından şüphemiz yok” dedi.

Fuara çok az bir süre kaldığının altını çizen Hıdıroğlu, “Halı sektörü, Gaziantep’in göğsünü kabartan övünç kaynağımız olan bir sektör. Gaziantep olarak yılda 300 milyon metrekarenin üzerinde halı üretiyoruz. Dünya parça halı üretiminin yüzde 60’a yakın kısmını şehir olarak tek başımıza gerçekleştirmekteyiz. Biz de sektörün fuarımızdan en yüksek faydayı alabilmeleri için tüm gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Fuar kapsamında Ekonomi Bakanlığı’nın alım heyeti programı kapsamında dünyanın birçok ülkesinden alım heyeti organizasyonu da gerçekleştirileceğini de belirten Hıdıroğlu, Domotex Turkey-Gaziantep Halı Fuarı’nda 29 bin metrekare alanda 200’e yakın katılımcı firmayla ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlandıklarını söyledi.

Gaziantep’in dünya halı modasını belirlediğini söyleyen Hıdıroğlu, “Gaziantep halı sektörü her geçen gün yatırımlarını arttırıyor. Bu gün itibariyle 1400’e yakın halı tezgâhına sahip İlimiz dünya halı modasını belirler duruma gelmiştir. 22-25 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz fuar yeni ürünlerle sektörün gözünü kamaştıracaktır. Tüm halı sektörünü Domotex Turkey-Gaziantep Halı Fuarı’na ve Gaziantep’e bekliyoruz” şeklinde konuştu.