MERİNOS HALI’YA EN BÜYÜK İHRACATÇI ÖDÜLÜ

Merinos Halı dünyanın en büyük halı üretim kapasitesiyle liderliği elinde bulunduruyor. Bu yıl yine en fazla ihracat yapan firma olarak ödüle layık görüldü.

Türkiye İhracatçılar Meçlisi tarafından düzenlenen törende, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu ödülünü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ‘nin elinden aldı.

Dünyanın en büyük halı üretim kapasitesi

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl düzenlenen ve sektörlerinde en fazla ihracat yapan firmalar ödüllendirildi. Halı sektöründe yıllardan beri ihracat liderliğini elinde bulunduran Merinos Halı yine birinci oldu. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Merinos Halı‘nın ödülünü Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Ekonomi bakanı Nihat Zeybekci ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin elinden aldı. İbrahim Erdemoğlu, böyle bir ödülü almaktan dolayı gururlu olduklarını ve yatırımlara aralıksız devam ettiklerini ifade etti.

İbrahim Erdemoğlu, yatırımlarla ilgili olarak çalışmaların aralıksız devam ettiğine dikkat çekti. SasaPolyesterin ana hammaddesini üretmek üzere kolları sıvadıklarını söyleyen Erdemoğlu”Sasa’nın ana hammaddesini üretmek üzere planladığımız yatırımın büyüklüğü 3,5 milyar dolar seviyesindedir. Yatırımla 1 milyar dolarlık ithalata fren konulması hedeflenmektedir. Türkiye’nin 2023 hedeflerini yakalaması yolunda yatırımlarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.