Messe Frankfurt satışlarında 715 milyon € yeni rekor kırdı

Messe Frankfurt, büyümesini 2018 yılında sürdürdü. Sonuç olarak, Grubun son derece dinamik ve inovasyon önderliğindeki faaliyetlerini gösteren, ilgili parametrelerde yeni kayıtlar yapıldı. Messe Frankfurt, satışların 715 milyon € civarında olmasını bekliyor. Tüm dünyada Messe Frankfurt çatısı altında düzenlenen 490 artı etkinliğe yaklaşık 102.000 katılımcı ve tahmini 4,5 milyon ziyaretçi katıldı.

Messe Frankfurt Denetleme Kurulu Başkanı ve Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann olağanüstü rakamlardan memnun kaldı: “Çoğunluk hissedarı olarak, yatırım portföyümüzde Messe Frankfurt gibi bir şirkete sahip olmaktan gurur duyuyoruz.” Frankfurt ve Messe şehri Frankfurt, her zaman her iki taraftaki gelişmelere de yol açtı, en azından Frankfurt’ta ve bölgedeki olayların yarattığı ekonomik etkilerle. 2018 yılında, toplam satışların yaklaşık yüzde 54’ü – yaklaşık 385 milyon € – şirketin Frankfurt üssüne bağlanabilir. Belediye Başkanı Feldmann’ın da belirttiği gibi: “Messe Frankfurt, yalnızca Almanya’da yaklaşık 424 milyon Avro kazanmıştır. Bu yeni bir rekor ve kabaca geçmişte bir sonraki en büyük Alman rakipler tarafından kaydedilen toplam satışlara eşdeğer. ”

Messe Frankfurt, uluslararası ticaret fuarı ve sergi sektöründeki lider konumunu geliştirmeye devam etti. Grubun 2018 yılı ilk rakamlarını sunarken, Messe Frankfurt Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Wolfgang Marzin şunları söyledi: “Markalarımızı daha da küreselleştirdik ve dünya çapında satın alma faaliyetlerimizin hızını artırdık. Yaklaşık 150 ticaret fuarında, her zamankinden daha fazla sayıda 102.000 katılımcı, bize güvendi ve etkileşim biçimlerine yatırım yaptı. Messe Frankfurt, hızlı hareket eden dijital çağda bir güç kaynağıdır. ”Geçtiğimiz mali yılda güçlü faaliyet gösteren işletme aynı zamanda rekor finansal rakamlar da sağlamıştır. Wolfgang Marzin: “Messe Frankfurt tarihinin bugüne kadarki en yüksek satış seviyesi ve aynı zamanda bir Alman ticaret fuarı şirketi tarafından üretilen en yüksek satış seviyesi olacak, yaklaşık 715 milyon Euro tutarında konsolide satışlar üretmeyi bekliyoruz.” 2017’nin önceki rekor yılında yaklaşık yüzde yedilik bir artış. Yeni net kayıtlar yıllık net gelirde yaklaşık 59 milyon Avro ve FAVÖK’de (faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi kazanç) yaklaşık 133 milyon Avro olarak belirlendi. Wolfgang Marzin’in vurguladığı gibi: “Gruba özel olarak hazırlanmış bir genişleme stratejimiz var ve kararlı bir şekilde bir sonraki seviyeye taşıyoruz. Messe Frankfurt için kilit bir USP, birinci sınıf küresel ağıdır. ”

Messe Frankfurt İcra Kurulu Üyesi Detlef Braun, şunları söyledi: “Bunun gibi geçici zamanlarda, sabit bir el için bir hedefin olması şarttır. Bunu, uluslararası platformlarda 102.000 şirketin yeni katılımcı kaydı ve tahmini 4,5 milyon ziyaretçisi ile başardık. Bence, yaptığımız işin başarısının, yaptığımız her şeyin odağını oluşturan insanlar açısından en iyi şekilde ölçüleceğine inanıyorum. ”Frankfurt’taki Grup etkinliklerinde uluslararası bileşen de arttı. Detlef Braun, “Katılımcılarımızın yüzde 78’i ve ziyaretçilerin yüzde 56’sı Frankfurt dışından Almanya’ya geliyor” dedi. Faaliyet konusu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Yüz yüze temas için bir ihtiyaç olduğuna şüphe yok – aslında, analog ve dijital dünyaları bir araya getirmek için akıllı bir yol bulmak. Bu bağlamda, etkinliklerimizi gelecek için hazırlayabilmek için tüm engelleri kaldırıyoruz. ”Messe Frankfurt, dünya çapındaki etkinliklerine sürekli ve sürdürülebilir yatırımlar yapıyor ve çoğu zaman döngüsel olarak büyük etki yapıyor. Salon 12 faaliyete geçtiğinde, Frankfurt’taki tüm etkinlik portföyümüz yeni yıla optimize edilmiş sergi alanları konseptleri ve berrak salon yapıları ve daha da büyümeye yönelmiş manzaraları ile başlayacak.

Messe Frankfurt, dünya çapındaki endüstri sektöründe kapsamlı değişiklikler ve yenilikler getirebilecek kapasiteye sahip teknolojik gelişmeleri giderek daha fazla kucaklamaktadır. Messe Frankfurt İcra Kurulu Üyesi Uwe Behm şunları söyledi: “Formnext ve SPS ile portföyde Endüstri 4.0’ı özellikle çarpıcı bir şekilde gösteren iki etkinliğimiz var.

280 misafir olayıyla birlikte, Frankfurt üssümüzde kapasite kullanımı da çok iyiydi. Kongre ve konferans işleri de büyük bir başarıydı, 170’den fazla etkinlik 146.000 katılımcıya ev sahipliği yaptı. ”Yeni Salon 5’in yapımı sırasında Messe Frankfurt, Kongre Merkezini yeniden canlandırma fırsatı bulacak. Uwe Behm: “Bunun bir konferans merkezi olarak cazibesini artırırken, aynı zamanda kongre ve konferans işinde daha fazla başarıya yol açacağından şüphemiz yok.” Messe Frankfurt, Frankfurt üssünde iki kongre merkezi işletiyor – Kongre Merkezi ve Kap Europa – fuar alanında 90’ın üzerinde kongre ve konferans salonuna sahip olmak. 2018 yılında, Kap Europa kongre merkezi tüm yıl boyunca rezerve edildi. Uwe Behm: “Hizmet iş alanımız da son derece olumlu bir performans bildirdi. Messe Frankfurt Medien und Service GmbH ve Accente Gastronomie Service GmbH ile şimdi 100 milyon € civarında satış üretiyoruz. ”